Wypoczynek na Mazurach - Kosewo

Atrakcje

Mazurskie atrakcje: gdzie warto się wybrać?

Mazury to kraina pięknych jezior, rozległych kompleksów leśnych oraz ośrodków letniskowych, na terenie których każdy z nas może spędzić niezapomniane wczasy. Doskonale rozwinięta baza noclegowa oraz piękne widoki to czynniki, dzięki którym turystyka na Mazurach od lat rozwija się doskonale. Warto jednak pamiętać, że ta część kraju może okazać się atrakcyjna i dla tych, którzy zamiast relaksu na plaży wolą historyczne wycieczki. Gdzie warto się wybrać?

Ciekawych zabytków, którymi Mazury mogą oczarować miłośników historii, jest sporo. W gronie tych najsłynniejszych znajduje się potężna Twierdza Boyen. Duma Giżycka przyciąga, a wizyta na jej terenie dla każdego z nas może się okazać wspaniałą przygodą. Ta XIX-wieczna fortyfikacja wciąż wzbudza zachwyt, a dzięki licznym wydarzeniom kulturalnym turyści mogą poznawać jej dzieje w ciekawy i przyjemny sposób. Dla tych, których bardziej interesują dzieje II wojny światowej, Mazury to przede wszystkim takie atrakcje, jak Wilczy Szaniec oraz bunkry w Mamerkach. Wizyta w Wilczym Szańcu będzie niezapomnianą przygodą oraz lekcją historii, która na długo zapisze się w pamięci każdego turysty. Ta potężna kwatera główna Adolfa Hitlera składała się przecież z około 200 budowli, których pozostałości można podziwiać do dziś w czasie spacerów z miejscowymi przewodnikami. Dla miłośników fortyfikacji i wojennych tajemnic ważnym punktem w programie wycieczki po Mazurach będą też Mamerki, znane z ciekawych bunkrów. Dodatkową atrakcją jest tu Muzeum II Wojny Światowej, w którym można zdobyć wiele cennych informacji na temat tego wielkiego konfliktu zbrojnego.
A co z innymi atrakcjami? Dla turystów zainteresowanych zabytkami sakralnymi ciekawym doświadczeniem może być wizyta w Świętej Lipce. To znane sanktuarium jest chętnie odwiedzane i przez wiernych, i przez tych, których fascynuje sztuka barokowa. Piękne malowidła, cenne organy – oto kolejne atrakcje, dla których warto odwiedzić to miejsce. Mazury to również tak ciekawe pamiątki, jak średniowieczne zamki. Jednym z piękniejszych jest zamek w Reszlu, któremu z pewnością warto poświęcić swój czas.

Mazury to kraina wyjątkowa, która zachwyca pięknem i różnorodnością. Wczasy w tej części kraju mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą oraz lekcją historii, w trakcie której w ciekawy sposób poszerzymy swą wiedzę.